Menu
0 Comments

Aby se nám rybaření dařilo, tak je potřeba vhodné vybavení, kdy do začátku nemusíme tolik utrácet. S lodní motorem se můžeme na vodě snadno pohybovat.

Vybavení pro rybaření

Naprostý základ

Tento koníček je pro mnoho lidí opravdu srdcovou záležitostí a skvěle si jej užívají. Abychom jej mohli realizovat, tak potřebujeme alespoň základní vybavení, přičemž do začátku se doporučuje spíše levnější, abychom do něj nemuseli dát celou výplatu, ale i přes to jsem si skvěle zachytali. Jako první musíme koupit prut, protože bez něj se neobejde žádný rybář. Klidně můžeme zvolit klasický teleskopický, který má naviják, vlasec a brzdu, což je pro začátečníka vše potřebné.

rybaření u břehu

Jistě jej nechcete celou dobu držet v ruce, takže hned další položkou v seznamu je stojan. Jakmile nám nějaká ryba zabere a přitáhneme si ji k břehu, tak je u větších úlovků potřeba podběrák, kdy dbejte na pevnou konstrukci. Výbavu na chytání máme vyřešenou, přičemž nyní se zaměříme na pohodlí, abychom si užili hezkou přírodu a klid. K tomu nám postačí praktická rybářská židle, ovšem náročnější zákazníci si mohou koupit rovnou lehátko.

Pohyb na vodě

U nás velká část rybářů loví z břehu, kde máme pohodu, klid a nic nám tu nechybí. Ovšem rozměrnější stojaté vody se rozléhají na větší ploše, což můžou být vodní nádrže i tekoucí voda. Abychom využili jejich možnosti, tak potřebujeme způsob, jak se bezpečně pohybovat po hladině. Zařídit to můžeme snadno s pomocí člunu, přičemž k tomu účelu je nejpoužívanější nafukovací. Jeho přeprava a pohodlí v něm je na dobré úrovni.

rybaření na lodi

Pro snadný pohyb na samotné vodě můžeme koupit lodní motor, který nás dostane všude, kam potřebujeme. Můžeme vybírat z elektrických a benzínových. Každý má své výhody a nevýhody, což je u elektrických fakt, že musíme mít nabitý akumulátor, který něco stojí. Nabídka se skládá ze spolehlivých stojů od kvalitních výrobců, takže motor nás rozhodně nenechá uprostřed vodní hladiny. V případě potřeby není problém koupit akumulátor či baterii která nemá neomezenou životnost.