Menu
0 Comments


Někteří lidé si troufnou na svépomocné stavební práce a provádí je velmi rádi. Kupříkladu se rozhodnou, že na rekreační chatě přistaví jednu místnost a rozšíří obývací pokoj, aby tu bylo možno pobývat celoročně. Nechají vybudovat podlahové vytápění a budou uvažovat i o výstavbě zahradní zastřešené terasy s vyhlídkou.

bourání domu

Tuto rozvahu jim však mohou komplikovat některé skutečnosti. Například bude zapotřebí vybourat zadní trakt, který je již ve špatném technickém stavu. Bude nutné zpevnit základovou desku a zajistit okolní terén před sesuvem půdy. Takovéto práce se možná zdají snadné, ale můžete tu narazit na mnoho nepříjemností. Proč ruční bourací práce svěřit profesionálům?

Ruční bourací práce ceník si prohlédnete doma v poklidu a můžete na místo pracovní činnosti přizvat i zástupce firmy, který se konkrétně vyjádří k prováděnému výkonu. Co by vám k tomu mohl sdělit?

Statika objektu – před bouráním bude zapotřebí kontaktovat odborníka – statika, aby zjistil, které zdivo je nosné, co a jak na sebe navazuje, a zda a v jakém rozsahu je možné tyto práce uskutečnit.

Elektrické rozvody – také byste měli dát o demoličních pracích na vědomí elektrikáři, který případně odpojí a bezpečně zajistí elektrické rozvody.

ruční bourací práce

Instalatérské rozvody – na místě se může nacházet i vodovodní či odpadní a kanalizační potrubí. Toto je také třeba zajistit, například zaslepit a uzavřít část vodovodního segmentu. V odpadním potrubí také mohou být zbytky fekálií a bakterií. Na starých chatách také může být záchodová jímka, zasahují do sklepních prostor. A tam, kde vede plynové potrubí, může dojít i k úniku plynu a k výbuchu, s tím není radno si zahrávat a toto musí řešit odborníci.

Demolice domů zkrátka není jen o bezmyšlenkovitých úderech palicí do zdiva, kdy pod vámi padá jedna cihla za druhou, což by mohlo skončit jako jedna z epizod animovaného seriálu Pat a Mat.