Menu
0 Comments


Asi není nikoho, kdo by za život nenasbíral mnoho nejrůznějších fotografií. A není divu, často představují tu největší památku na některé významné události, a díky nim si je můžeme i po letech připomenout. Je však jasné, že některé z nich budou lepší než jiné, ať už svou kvalitou nebo i jen tím, co pro nás znamenají.

Pokud tedy máme takovou fotku, která je pro nás z nějakého důvodu hodně důležitá, nebo se nám zkrátka líbí, je jasné, že se na ni chceme dívat co nejčastěji. Ale jak to udělat, abychom nemuseli neustále otevírat album a abychom ji nevystavovali riziku poškození?

fotografický negativ

Jednou z možností jsou fotoobrazy z plátna https://www.printscreen.cz/. Je pravdou, že se jedná o relativní novinku, o které většina lidí zkrátka ještě neslyšela. Není však pochyb, že si poměrně rychle získá mezi lidmi oblibu. Koncept je totiž velmi jednoduchý, avšak zároveň i velmi efektivní – zákazníkem poslaná fotografie (buď originál filmu, nebo v současnosti spíše její elektronická podoba v co nejvyšším rozlišení) se přetiskne na plátno vybrané velikosti, které se zákazníkovi následně zašle. Ten si jej pak může doma pověsit na stěnu jako obraz.

fotografie vodopádů

Je pravdou, že pokud máme doma hezké snímky, tak mohou vytvořit skutečně velmi pěknou dekoraci a vhodně doplňovat naše bydliště. To platí zvláště v případě, že zde máme vystaveny například upomínkové předměty z cest, kdy vhodně celý koncept doplňují. Nakonec si tak můžete připadat, jako že jste stále ještě například na dovolené u moře.

Samozřejmě je potřeba mít v tomto ohledu soudnost. Jistě, daná fotka pro nás může hodně znamenat, to však není zárukou toho, že je vhodná ke zvětšení na plátno. Může být například v příliš malém rozlišení, nebo zkrátka snímek objektivně není příliš dobrý. A vzhledem k tomu, že my jsme zákazníci, je na nás se v tomto ohledu správně rozhodnout. Tyto věci totiž nejsou zrovna levné, a zbytečně vyhazovat peníze se nikdy nevyplatí.