Menu
0 Comments

Obsah článku :

  • Co je to Endodoncie ?
  • U jakého lékaře či na jakém oddělení se s tímto typem můžeme setkat?
  • Jak dlouho trvá celý zákrok ?
  • kolik stojí ? a hradí ho pojišťovna či nikoliv ?
  • to jsou otázky na které si dneska odpovíme

Zákrok

1) Co je to Endodoncie ? Endodoncie je druh speciálního zákroku v oboru zubního lékařství. Tento zákrok se specializuje na zubní dřeň, Tkáň zubních kořenů, léčbu prasklých zubů a podobně. Jedná se tedy o léčbu v oboru zubního lékařství.

2) Kdo tento zákrok provádí ? O tento zákrok se starají zubaři a zubní chirurgie.

3) Jak dlouho tento zákrok trvá ? Tento zákrok trvá přibližně dvě hodiny, operovaný zub je umrtvený tudíž klient nic necítí.

4) Kolik tento zákrok stojí ? Cena tohoto zákroku se vždy liší typem léčby, něco hradí zdravotní pojišťovna a něco si musí pacient zaplatit sám. co se týče například chirurgické stomatologie kromě komplikovaného zákroku vám vše hradí pojišťovna

Celý zákrok se kvůli přesnosti a dokonalosti provádí pod mikroskopem a na klasickém zubařském křesle. Díky mikroskopu daný lékař nemůže přehlídnout ani nejmenší závadu, a tudíž je celý zákrok úspěšný.

Ošetření

Po celém zákroku se můžete setkat s bolestmi, prášky na bolest by vám měl předepsat přímo váš zubař, ale bolesti by měly během pár týdnů zcela vymizet.

Anestetika působí po dobu 2-3 hodin, takže se může stát že po celém zákroku nebudete moci pořádně jíst či pít kvůli konečné fázi působení daných anestetik.

Cíl celého zákroku : Cílem zákroku je především odstranit veškeré zbytky měkkých tkání zubu, Opracovat systém všech kořenových kanálků a také utěsnit prázdný prostor aby se do zubu nedostala voda či škodlivé zbytky díky kterým by mohly vznikat kazy.

Tento zákrok se dá podstoupit naprosto všude a pro případ že by jste potřebovaly akutní pomoc můžete se obrátit na endodoncii Praha.