Menu
0 Comments

Sociální sítě jsou dnes záležitostí, která se svým způsobem dotýká opravdu velkou spoustu lidí, a to v každodenním životě. Ti, kteří sociální sítě používají, ať už se jedná o Instagram, Facebook nebo například Twitter, zkrátka každý používá něco jiného. Nicméně lidé, kteří tyto sociální sítě používají, by se mohli dělit do různých kategorií. První jsou uživatelé, kteří na tyto sociální sítě ani nepoužívají denně, ale spíš když si zrovna vzpomenou a chtějí pár minut „probrouzdat“ a poté zase například pár dní je nijak výrazně nezapnou. Dále jsou ti aktivnější, řekněme klasičtí uživatelé, kteří nějaký čas denně na těchto sítích stráví. Nicméně dále už jsou ty extrémnější případy, které nejsou bohužel nijak vzácné.

Sociální sítě

Lidí, kteří tráví spoustu hodin denně na různých sociálních sítích stále přibývá, stačí se zeptat pár lidí, jaký mají průměrně strávený čas například na Instagramu, který to zároveň i zobrazuje a dostanete se k odpovědi, že lidí, kteří jsou velkou spoustu času na sociálních sítích, je velká spousta. Někteří si svůj problém uvědomují moc dobře a chtějí s ním něco dělat, proto se tak snaží omezit tento čas tím, že si pomocí mobilu nastaví, kolik by chtěli denně na určité sociální síti strávit a jejich zařízení je tak může upozornit, pokud přesahují danou dobu, kterou si nastaví. Nicméně i přes to, že si toto omezení lidé nastaví, se stává, že na to neberou ohledy a dále na těchto sítích jsou.

Sociální sítě

Není se však čemu divit, lidé těmto sociálním sítím zkrátka podlehnout, a ne že by to byla maximálně jejich chyba, ale můžeme vinit i samotné sociální sítě. Proč? Mnoho sociálních sítí samozřejmě chce, abychom na nich trávili mnoho času, aby z toho měli lepší zisky, proto se tak můžeme zde setkat s pojmem algoritmus, ten je každého uživatele jiný. Tedy každému uživateli je upraven algoritmus podle toho, co nejčastěji sleduje, zobrazuje, kolik času tráví nad různými tématy, to vše se pak začne zobrazovat častěji tak, aby prakticky každá, nebo spíš naprostá většina věcí, udržela uživatele na sociální síti o něco déle.

Takto se mnoho z nás dostává do pasti sociálních sítí a často nevíme, jak z nich ven.