Menu
0 Comments

Proč zrovna superpotraviny?

Každý z nás se už určitě setkal s názvem s u p e r p o t r a v i n a, a zpravidla už ví nebo alespoň tuší, oč se jedná. Na našem trhu existuje veliká spousta ovoce, které je právem zařazeno do této skupiny, jako jsou například malé nenápadné temně zbarvené plody borůvek. Jedná se o malé plody, ale velké dosahem na naše zdraví. Borůvky, které uzrály v našich lesích obsahují velké procento antioxidantu pterostilbenu, který snižuje nezdravé zvýšené hodnoty cholesterolu. Kromě toho jejich rostlinné barvivo zpomaluje růst rakovinných buněk! Borůvky se proto užívají i preventivně proti této velmi zhoubné nemoci.

borůvkové smoothie

Superpotraviny dokážou srovnat nepříznivé hodnoty!

Superpotraviny srovnají nejenom hladinu cholesterolu a cukru v krvi Bmikalkulacka.cz v našem organismu. Máme jich okolo sebe velkou spoustu, jen je poznat a začít užívat!

Není to o tom, že se budeme ládovat vitamíny v tabletách, ale obraťte svou pozornost k přírodě, jež je ohromnou léčitelkou a neublíží nám jako tabletky, u kterých jsou použity i přídatné látky, které nemusejí někomu dělat dobře. Jestliže máte pocity těžkého žaludku, pociťujete nevolnost, zhodnoťte, zda léky, které užíváte, nemůžete nahradit čistě rostlinnými produkty. Ale to vše pod odborným dohledem lékaře, sami léky určitě nevysazujte. Jen je dobré porozhlédnout se po naší matičce přírodě a třeba i lékovou terapii doplnit čistě přírodní rostlinnou léčbou.

tablety léky

Mezi další superpotraviny, které vám mohou dopomoci ke srovnání nepříznivých hodnot ve vašem zdraví, zaslouženě patří nenápadná malinkatá chia semínka, jinak zvané Šalvěj hispánská. Jsou úžasná a v jejich případě můžeme hovořit o nutriční bombě, protože obsahují tolik žádoucí omega-3 mastné kyseliny, vitamíny řady „A“, „B“, „C“ i „E“, dále spoustu minerálů jako jsou draslík, mangan, fosfor, sodík, vápník důležitý pro naše kosti. Nechybí ani železo pro tvorbu červených krvinek, síra a kobalt.