Menu
0 Comments

Betonové ploty jsou čím dál tím více oblíbené. Pojďme se podívat na to, jaké výhody vám tento typ plotu může přinést. První výhodou betonových plotů je zachování soukromí. Máte-li na zahradě bazén, určitě oceníte, když vás kolemjdoucí nebudou okukovat. A pokud máte třeba jen zvědavého souseda, přes tento plot už nebude moci sledovat, co právě na zahradě děláte. Další výhodou je jednoznačně to, že betonové ploty jsou bezpečné. Protože se standardně staví 2 m vysoké, bude velice těžké pro cizí osobu tento plot překonat. Stejně tak bezpečnost tkví v tom, že se skrz plot prostě dostat nejde. Betonový plot je výborný proti povětrnostním vlivům a slouží také jako hluková izolace. Pokud tedy bydlíte na místě, kde hodně fouká, nebo je váš dům umístěn vedle rušné silnice, bude pro vás betonový plot dobrou volbou.

betonový plot

Jestliže chováte domácí nebo hospodářská zvířata, tento typ plotu zajisté oceníte. Váš pes už vám nebude plot přeskakovat nebo se nebude podhrabovat a naopak i k vám se nedostane cizí zvířecí návštěvník. Betonové ploty jsou také velmi snadné na montáž. Plot si můžete dokonce postavit i svépomocí, stačí, když si necháte od profesionálů poradit s výběrem konkrétního typu plotu. Betonové ploty nemusí být totiž celé jenom z betonu.

betonová textura

Základ je vždy betonový, ale výplň plotu může tvořit materiál jako je dřevo, kov nebo plast. S použitím dřevěného materiálu je však nutno počítat s náročnější údržbou plotu. Betonový plot je totiž sám o sobě na údržbu prakticky nenáročný. Jednou za čas je třeba plot vyčistit. Čištění vám půjde snadno a rychle v případě, že na čištění použijete vysokotlaký čistič. Zajímá vás, na kolik vás takový plot vyjde? Velmi oblíbený je betonový plot s dekorací štípaného kamene. Jednostranná deska vás vyjde od 335 Kč, za oboustrannou zaplatíte od 410 Kč. Sloupek s dekorací stojí od 380 Kč a sloupek hladký od 380 Kč. Více informací o cenách zjistíte na betonové ploty cena montazmpc.cz.