Menu
0 Comments

Jestliže uvažujete nad dovolenou na kole v České republice, jděte do toho! Pokud preferujete aktivnější trávení volného času, jistě budete spokojení, naše země má co nabídnout, ať už jste rekreační jezdec, nebo zdatný sportovec.
muž na kole na horách
Máme pro vás dva báječné tipy, kam můžete vyrazit!
Jižní Morava
Pokud jste spíše rekreační cyklisté, neradi jezdíte do kopce, nebo máte zkrátka rádi tuto krajinu a dobré víno – je to skvělá volba! Morava nabízí příjemný terén, kde můžete velice snadno jezdit i dlouhé trasy. Například v oblasti Lednicko-valtického areálu najdete soubor cyklistických tras, který spojuje nádherné památky rodu Lichtenštejnů, u kterých se můžete zastavit, pokochat se a odpočinout.
Sportovní den můžete zakončit večerem s dobrým vínem ve sklípku, a vaše dovolená bude naprosto dokonalá.
Jizerské hory
Pokud jste zdatní sportovci, vyražte do Jizerských hor. Počítejte s tím, že v určitých místech našlapete nějaká převýšení, ale ty výhledy budou stát za to! Energii pak načerpáte v nějaké příjemné chalupě s borůvkovým knedlíkem nebo skleničkou piva.
ruce na řidítkách
Doporučujeme například vyjet na Jizerku nebo vyrazit na Sečskou přehradu. Líbit se vám jistě bude Cyklostezka Járy Cimrmana, která se nachází na Tanvaldsku a vede z Navarova k polské hranici Jizerka. Je zde devět zastavení, které mají připomínat působení Járy Cimrmana v kraji.
Pokud jste se již rozhodli, že dovolená na kolech je to pravé pro vás, nezapomeňte ještě na následující.
1. Vhodně se vybavte
Nezapomeňte zkontrolovat stav vašeho kola, ať je zcela v pořádku. Určitě sbalte helmu a vhodné (funkční) oblečení. Myslete také zavčasu na to, jak přiděláte kola na auto, abyste měli potřebné příslušenství a vybavení.
2. Myslete na odpočinek a pitný režim
Je dobré nejenom sbírat ujeté kilometry, ale myslet také na odpočinek. A to zejména, pokud jedete ve skupině s méně zdatnými cyklisty nebo dětmi. Je vhodné třeba jeden den vynechat a věnovat se něčemu jinému.
Nezapomínejte na pitný režim, vždy s sebou mějte dostatek tekutin, vůbec, pokud jsou vysoké teploty. Pozor na přehřátí a ostré slunce, namažte se opalovacím krémem s vysokým ochranným faktorem, na kole se jinak spálíte raz dva! Nenahrazujte vodu pivem a obecně s alkoholem na kole opatrně.