Menu
0 Comments

Počítače, notebooky a jiná IT technika patří k dnešnímu životu naprosto samozřejmě. Využíváme ji nejen v zaměstnání, ale hojně i ve volném čase. Surfujeme, vyhledáváme informace nebo komunikujeme s přáteli přes sociální sítě. Zkrátka pro někoho je život bez počítače naprosto nepřijatelný.

Někdo je běžný uživatel a na počítači si sám nic neupraví a pak jsou tací, kteří si dovedou přístroje opravit. Například si dokáží přeinstalovat operační systém, počítač zrychlí, nakonfigurují nebo vyčistí.
zápisky u pc

Co dělat, když patříme mezi první skupinu a jsme jen uživateli, kteří si při problému s počítačem sami neporadí?

Pokud se mezi našimi známými nenajde nikdo, kdo by nám problém pomohl vyřešit, musíme se obrátit na odborníky.

Máte dvě možnosti. Počítač můžete dopravit do servisu nebo využít online služby, kdy vám zaměstnanec servisu počítač opraví takzvaně na dálku. Technik se do vašeho počítače dokáže připojit na dálku přes internet. Ten tedy musíte mít funkční. Odpadne vám doprava rozbitého přístroje do opravny. Připojíte se k chatu a servisní pracovník vám udělá kalkulaci na případnou opravu a sumu vám dá předem odsouhlasit. Pokud budete návrh akceptovat, může se pustit do práce. Předem si také domluvíte způsob platby. Po celou dobu opravy budete s technikem ve spojení. Uvidíte, jak probíhá na vašem počítači oprava, a můžete během opravy měnit požadavky podle vašeho přání. Není podmínkou, abyste po celou dobu opravy setrvali u počítače.
muž s tabletem u kávy

Máte obavy, že mohou být při online opravě zneužita vaše data?

Solidní firma vám zaručí bezpečnost vašich dat, nemusíte se tedy zneužití obávat. Zabezpečení je pečlivě zašifrováno.

Rozbije-li se vám počítač, notebook ve večerních hodinách nebo o víkendu a nechcete s opravou čekat na všední den, využijte počítačovou pohotovost. Za službu si sice připlatíte, ale počítač budete mít opraven okamžitě.