Menu
0 Comments

Říkáte si, že by to chtělo začít něco dělat a do léta je potřeba stihnout shodit pár přebytečných kilogramů? Jenže cvičit se vám moc nechce a pokaždé, když už máte jít se nakonec najde zase nějaká ta výmluva. A tak cvičení odložíte o další den nebo týden a nakonec zjistíte, že se pořád nic neděje. To známe asi všichni. Pokud pro vás pohyb není životně důležitý a raději si odpočinete doma v obýváku u televize než v posilovně – není se čemu divit. Přemluvit se a donutit vstát z gauče a vyrazit za sportem mnohým z nás činí velké problémy. Sami sebe lehce obalamutíme ovšem kamarádku nebo partnera už tak snadno nepřevezeme.
dvě cyklistky
Když budete dva, budete se do cvičení motivovat a možná trošku nutit společně. A to je prostě daleko větší motivace – toho druhého nechceme jen tak zklamat. A tak pokud si říkáte, že je potřena se sebou něco začít dělat zkuste se domluvit s kamarádkou, kolegyní z práce nebo partnerem a začněte cvičit společně. Má to možná více výhod než si myslíte a hlavně – konečně do posilovny skutečně dorazíte.
posilování s trenérem

Ve dvou se to vždycky lépe táhne

Buďte tým a společně se motivujte, povzbuzujte a podporujte – cvičení vám pak půjde mnohem snadněji, i když jste spíše pecivál. Podpora a týmový duch přesvědčí každého – uvidíte. Navíc při společném cvičení ve dvou si užijete více zábavy a nebude pro vás tak jakákoliv činnost jen otrava. Zkusit můžete cokoliv – běhání, posilovnu, hodiny jógy nebo zumby, aerobic nebo squash nebo jen začněte jezdit na kole nebo kolečkových bruslích – každá aktivita se počítá. Je to vlastně úplně jedno, jen se musíte shodnout navzájem, tak aby vás to bavilo oba a měl daný sport pro vás nějaký přínos. Každopádně, když budete ve dvou cvičit je mnohem více pravděpodobné, že u toho vydržíte déle, že budete chodit pravidelně, dobře se pobavíte, více sblížíte a ještě ke všemu se budete moci pyšnit do léta skvělou postavou. Zkuste to!