Menu
0 Comments

Překyselení organismu

Na kvalitu zubů a dásní má významný vliv i překyselení těla. Je to komplexní pojem, který souvisí s mnoha faktory, pojďme si tu některé z nich vyjmenovat:

Příliš mnoho sladkostí a bílého pečiva – již v ústní dutině vytváří mnoho nezdravých potravin, např. s bílým cukrem a pečiva z bílé mouky velmi kyselé prostředí, které podporuje rozvoj nežádoucích bakterií. Ty pak vytváří zubní plak, tedy vrstvu, která narušuje sklovinu. Je-li plaku příliš mnoho a včas se neodstraní, začne vytvářet zubní kámen, ten se usazuje hlavně na spodní straně zubů a časem začne obnažovat dásně. Dásně chrání zuby před vnějšími agresivními vlivy, odchlípené dásně jsou pak branou pro rozvoj anaerobních bakterií, dochází k zánětlivým procesům a později se mohou rozvinout až do podoby nebezpečné paradentózy. Pokročilé stádium paradentózy pak znamená uvolnění zubů a jejich ztrátu, což vám potvrdí i zubní ordinace Liberec https://www.2kdent.cz/.

mrkev a zdravé zuby

Málo hořčíku – deficit hořčíku je v současné populaci velmi rozšířený vzhledem k jeho úbytku v zemědělské půdě a tedy i v potravinách. Tím vniká minerálová dysbalance, která může vést ke špatnému trávení a tím pádem k překyselení. Tím se organismus oslabuje a narušuje se přirozená imunita odolnost vůči nežádoucím virům a bakteriím, dochází k různým zánětům v těle včetně rozvoje oparů a aftů. S bolestivými afty v ústech se špatně provádí dentální hygiena, zanedbáváme ji a pouze odsouváme problémy ad acta. Deficit hořčíku také souvisí s depresemi a nízkou hladinou serotoninu v mozku, kterou se pak mnohdy snažíme dohnat chutí na sladké, a vzniká začarovaný kruh.

zubařská ordinace

Stres – stres je spouštěč mnoha problémů, které souvisí i s kvalitou našeho chrupu. Vystresovaní lidé (a může jít i o chronický stres) mívají nevhodné životní návyky, podnikají špatná rozhodnutí, špatně usínají a málo spí a tím se také zhoršují podmínky pro přirozenou buněčnou regeneraci. Dotkne se to samozřejmě i dutiny ústní, nezanedbávejte tedy stresové faktory a snažte se je ze svého života co nejvíce odstranit.