Menu
0 Comments


Chcete-li si udělat na zahradě venkovní posezení, neměli byste zapomínat na jednu podstatnou věc, a sice na zastřešení. Bez toho to nepůjde.

Střecha vhodná na zahradu

Udělat si na zahradě venkovní posezení není zrovna špatný nápad. V letních měsících a během pozdějšího jara může sloužit jako takový provizorní druhý obývací pokoj. Samozřejmě by pak takové posezení podle toho mělo vypadat. Rozhodně by mělo mít podlahu. Ta může být klidně kamenná nebo z dlažby, ale nic naplat, dřevo je dřevo a na zahradě vypadá zkrátka dost dobře. Vymyslet to budete muset i s nábytkem. Rozhodně se nehodí vzít židle z půdy, které tam dlely kdovíjak dlouho. To chce něco nového, nebo alespoň kvalitního zánovního.

Skleněná pergola

Samozřejmě, že můžete vždy sáhnout po nábytku z plastu. Moderní už vypadá docela k světu, ale pořád o není ono. Toužíte-li své návštěvy uhranout, bude lepší vybrat si něco lepší, třeba takový ratan. Ano, ratanový nábytek není nejlevnější, ale na druhou stranu je vysoce odolný a vydrží opravdu dlouho. Navíc není problém pár kousků sehnat někde z druhé ruky. Nezbytné by mělo být i zastřešení. Slunečníky vypadají dobře, ale jakmile se začne smrákat, začínají být k ničemu. O natažené plachtě raději snad ani neuvažujte. Chcete-li něco efektního a zároveň efektivního, co nestojí stovky tisíc, vyberte si pergolu.

Jako si zvolit?

Chcete-li za pergolu ušetřit, vyberte si některou z prefabrikovaných modelů. Vypadají skvěle nestojí vůbec mnoho. Některé verze se dají dokonce sehnat i pod třicet tisíc korun. A to nemusí jít vůbec o ty nejmenší. Konstrukce může být ze dřeva, hliníku nebo z plastu. Tu poslední možnost si škrtněte, jelikož jak již bylo řečeno výše, plast nevypadá dobře. Dřevo je na tom o poznání lépe, ale je nezbytné se o něj patřičně starat. Hliník je na druhou stranu bezúdržbový a také vypadá docela k světu. Je to těžká volba.

Zarostlá pergola

Stavba svépomoci

Vzhledem k tomu, že se jedná o prefabrikáty, většinou je potřeba, aby si zákazníci sestavily pergoly sami. Není to ale nic složitého. Jeden člověk na to obvykle nestačí, ale stačí pozvat na pár pivek dobrého kamaráda a společně se vám to během pár hodin určitě podaří.