Menu
0 Comments

O sedacích vacích je známo, že je milují děti i dospělí, že jsou velmi pohodlné, a že vám pomohou lépe relaxovat a uvolnit namožené svalstvo. To je samozřejmě pravda, ostatně můžete se o tom přesvědčit sami, když se na nějaký vystavený výrobek v kamenném obchodě posadíte. Sedací pytle a vaky však oplývají i dalšími zajímavými schopnostmi, zvláště ty, které mají vyměnitelnou výplň, a jsou ušité z nylonového vlákna.

hnědý vak

Méně známé vlastnosti nylonových sedacích vaků s kuličkami EPS

Bude vám teplo, ale ne horko – polystyrenová výplň i nylonový potah je izolační materiál, udrží vaše tělesné teplo, ale přitom sám o sobě nehřeje a teplo nepřijímá, takže posezení se nebude podobat topnému tělesu. Bude vám to příjemné za každého počasí, v létě i v zimě, ať už je doma jen lehce přes dvacet stupňů Celsia, nebo teplota stoupá o něco výš.

zelený vak

Příjemné na dotek – o nylonu se traduje, že není tak příjemný na omak ve srovnání s bavlnou. Toto tvrzení je pravdivé ale jen zčásti, týká se to jen některých povrchů nylonového vlákna, záleží na tom, jak je tkané. Kupříkladu nylonové punčochy někdo na své kůži vůbec nesnese a nepříjemné na dotek mohou být např. obaly na hudební nástroje (kytary). U sedacích vaků tomu ale není, povrch je dostatečně hladký a zároveň pevný, odolný proti protržení a odolá i zvířecím drápkům. Nylon se také velmi dobře udržuje v čistotě a kvalitní vaky jsou uvnitř pogumované, takže nevadí, když na jejich povrch vylijete hrnek s čajem.

Barva vás nabije energií – když se posadíte do šedého, černého a nějakého velmi tmavého materiálu, bude vám odebírat energii a lidé citliví, kteří se zabývají ezoterikou, potvrdí, že oslabuje a deformuje vaši auru. Naopak pestrobarevné materiály energii dobíjí a působí proti stresu, depresi a smutku. Uvolňují mysl, podporují kreativitu a pozitivní pohled na svět. Nenechte se vtáhnout do světa šedých myší a raději vsaďte na pastelové barvičky, které milují i vaše ratolesti.