Menu
0 Comments

Skříně na míru se u nás budují již mnoho let, začalo se s nimi v hojném měřítku již v devadesátých letech a stále představují optimální řešení úložného prostoru.

Důvěřujte bílé barvě

Když se podíváte na realizace vestavěných skříní prezentované na Internetu, zjistíte, že mnoho zájemců volí čistě bílý dekor. Jaké důvody je k tomu vedou? Pojďme si je v krátkosti nastínit.

bílá kuchyně

Místnost se opticky zvětší – čím tmavší odstín barev, tím stísněnější pocit budete mít. Lidé si to častokrát vůbec neuvědomují, a to se týká nejen nábytku (sedacích souprav a skříní), ale i oděvu a obuvi, interiéru automobilu, ložního povlečení, koberců atd. Nemusíte tyto poznatky lovit odněkud z esoteriky, je to čistě fyzikální jev, který vnímáme podvědomě jako stresový faktor.

Bílá odráží nejvíce světla – víte, že právě bílá barva v místnosti je nejsilnějším zdrojem energie, resp. ji nejvíce odráží do prostoru? V tomto ohledu se jí nevyrovná ani žlutá, oranžová a červená, ačkoli jde o teplé barvy spektra, pocitově velmi emotivní. Tím pádem také silně působí proti depresím, vznikajícím z nedostatku světla ve dnech, kdy je málo přímého slunečního svitu. Je známo, že pastelové barvy malby světlo zčásti pohlcují, nemluvě o tmavých barvách. Bílou zkrátka nic nepokazíte, chcete-li mít co nejvíce prosvětlený interiér a nechcete žít v tmavé kobce.

bílá zástěna

Nekombinujte různé imitace dřeva – poněkud nevkusně působí jev, kdy máte např. laminátovou plovoucí podlahu s napodobeninou řekněme kaštanu či buku a k ní volíte skříně na míru také v nějakém „dřevěném“ dekoru. Nepodaří se vám sladit oba dekory tak, aby byly takřka shodné, a naopak si budete neustále všímat oněch rozdílů, což vás psychicky rozladí. K dřevěné podlaze se hodí právě bílá nebo nějaké pastelové barvy od dřeva velmi kontrastní, tedy např. modrá, zelená, červená, fialová, ale podmínkou je, aby byly syté, což ovšem zas může odebírat z místnosti světlo.