Menu
0 Comments

Písková filtrace se v žádném případě neobejde bez písku. A jak jistě víte v písek ve filtraci má velice důležitou roli, a tou je úprava vody a její recirkulace. Díky recirkulaci voda v bazénu, prochází tzv. filtrační nádobou a poté se právě v písku zachycují veškeré nečistoty. Existují hnedka tři důležité věci kterých si u takového filtračního písku neboli písku do filtrace můžeme všimnout a těmi jsou : 1) zrnitost – každý písek do filtrace je nadrcen na zrnka, můžete si vybrat zda chcete přímo zrnitý nebo jemně drcený písek, Jediná nevýhoda jemně drceného písku je že filtrací může po malých částech unikat do bazénu a vy se poté neobejdete ani bez bazénového vysavače. 2) Opravdu efektivní a účinná práce samotné filtrace – Jak si jistě už podle názvu dokáže každý odvodit, díky filtračnímu písku, filtrace vykoná svojí práci dokonale a bezchybně. 3) a samozřejmě jak bylo řečeno a uvedeno na začátku článku, dokonalé zachycení nečistot a mikronů – Pískové filtrace lidé preferují už jenom z toho důvodu že díky těmto filtracím mají stoprocentně čistý bazén.

Písek do pískové filtrace

Co se týče takzvané údržby písku ve filtraci Jednou za týden by jste měly nechat filtrační písek tzv. proprat. Nejedná se o přepraní v pračce ale o program který má samotná filtrace už zabudovaný, na vaší filtraci nastavíte funkci zpětné praní a poté už jen stačí nečistoty které budou odplouvat společně s vodou která se napustí do filtrace odvést do kanálu aby jste nemuseli uklízet vaší zahradu či dvůr. Díky funkci zpětné praní však nemusíte vůbec nic provádět, zaprvé vše je vždy podrobně napsané v návodu který přijde společně s filtrací a zadruhé stačí aby jste natáhly „hadici“ do vaší kanalizace.

Jak je to s výměnou daného písku ve vaší filtraci ? Je to jednoduché po nějaké době se písek „opotřebuje“ a zmenší, a to znamená jediné nečistoty se ve filtraci nebudou zachycovat tak jak by měly a to poznáte také docela lehce a to tak že ve vašem bazénu budou nečistoty spíše přibývat. Filtrační písek se vyměňuje jednou za 2 – 3 roky, a to pouze tak že daný písek vyhodíte do popelnice nebo ho někam odvezete a poté jenom stačí koupit písek nový a znovu naplnit filtraci.

písek 0,4 - 0,8 mm

A jak poznám který písek je ideální pro mojí filtraci ? Daný písek vždy vybírejte podle toho který doporučuje výrobce od kterého máte vaši filtraci. A vždy se musíte podívat jaká velikost zrna je určena pro vaší filtraci, jak už bylo řečeno výše, jsou různé druhy zrn daného písku do filtrace, a do každého druhu filtrace se hodí jiný druh zrna.

Setkáte se především se třemi druhy zrn písku, 1) Křemenitý se zrnitostí od 0,4 – 1,2 mm, ideální zrnitost se však pohybuje mezi 0,6 – 1,2 mm.2) Jemnější křemenitý písek více než 0,4 mm zrn. tyto písky jsou sice jemnější ale opravdu velice nepraktické a to právě ze dvou důvodů prvním je již zmíněné unikání písku do bazénu a druhým je veliké namáhání čerpadla dané filtrace. 3) zrnitější písek více než 1,2 mm. Dávejte si však pozor že i nadměrná velikost zrn může způsobit nemilé škody a těmi jsou například že větší zrna nezachytí tolik nečistot a celý proces filtrace je vlastně úplně k ničemu a druhá nevýhoda je že kvůli neefektivní práci filtrace budete muset použít více bazénové chemie a to taky není zrovna dobré pro samotný bazén, protože více chemie znamená více vyblednuté stěny vašeho bazénu.

Písek do filtrace Chlorito.cz vám nabízí několik pytlů ve kterém je písek dodáván. a tím jsou pytle klasického křemenitého písku v pytlích od cca 25 Kg a nebo pytle se Zeolitem v pytlích cca od 15 Kg do 25 Kg. Písek do filtrace si vždy musíte dokoupit, protože pokud se nejedná o nějaký větší nákup filtrace s příslušenstvím tak vám vždy přijde jenom filtrace bez písku. Písek jako takový seženete za opravdu přijatelnou cenu a to od 200 Kč do 332 Kč. Takže v žádném případě neutratíte majlant. Co se týče pytlů křemenitého písku budete mít na výběr ze tři velikostí zrn a to 1 – 2mm, 0,6 – 1,2 mm nebo 0,4 – 0,8mm,