Menu
0 Comments

Občas něco vyvrtat nebo opravit je potřeba jak v panelákovém bytě, tak i v rodinném domku. Bez toho správného nářadí to ale nejde. Když pomineme to opravdu nejzákladnější náčiní mezi které se řadí jak kladivo, tak i křížový, respektive plochý šroubovák, určitě by vám neměla chybět ve vašem inventáři ani kvalitní vrtačka.
nářadí na stole
Vrtačka
Vrtaček je dnes na trhu skutečně hodně druhů a zorientovat se mezi nimi dělá občas problémy i profesionálním kutilům, natož pak těm amatérským. Hlavním parametrem, kterým byste se při výběru vrtačky měli řídit, je výkon. Pokud potřebujete vrtat často, notabene do tvrdších materiálů, určitě si pořiďte výkonnější stroj, který už něco vydrží. Potřebuje-li ale vrtačku pouze jednou za čas, raději si kupte typ se středním výkonem, který je o něco levnější. Při výběru byste měli zvážit, zda-li chcete klasickou vrtačku, která se zapojuje do zásuvky, nebo Aku verzi. S tou můžete pracovat i na místech, kde chybí zásuvky nebo není možné zapojit nástroj do sítě z jiných důvodů.
Pila
Dalším nástrojem, který by vám určitě neměl ve výbavě chybět, je pila. Ovšem ne klasická, ale nejlépe mečová. S tímto typem pily se určitě nenadřete a zároveň dokážete přeříznout celou řadu materiálů. Hodí se například k řezání trubek nebo latěk. Dobrá mečová pila je schopna řezat jak dřevo, tak i kovy nebo plasty. Při tvorbě nové kuchyně nebo rekonstrukci obývacího pokoje se jedná o neocenitelnou pomocnici.
nové nářadí
Horkovzdušná pistole
Třetím nářadím do party je horkovzdušná pistole. Laikovi se může zdát, že se jedná o zbytečný luxus, který nemůže nikdy zužitkovat, ale opak je pravdou. S pomocí horkovzdušné pistole se můžete snadno a rychle zbavit například nálepek ze žvýkaček, které vaše neposedná dítka přilepila na nábytek. Pistole se ale hodí i k ohýbání kovových trubek nebo profilů. S její pomocí lze také odstranit barvu, případně lak z nábytku. Rozhodně se tedy nejedná o zbytečný nástroj.