Menu
0 Comments

Děláte, co můžete, ale stále máte pocit, že váš byt není tak útulný, jak by mohl být? Stále se v něm cítíte spíše jako v nějakém bytovém studiu, než u sebe doma? Chtěli byste svůj byt proměnit ve skutečný domov? Pak možná děláte jednu z několika častých chyb, které však není složité napravit.

židle u kulatého stolku

Kopírování

Mnoho lidí se bojí používat svou vlastní hlavu a přemýšlet také trochu svým srdcem. Takže ze strachu, že nemají ten pravý cit pro zařizování bydlení, kopírují cizí předlohy. A je vcelku jedno, zda se snaží napodobit interiér, který si vyhlédli někde v časopise anebo na internetu anebo to, co je zaujalo u jejich přátel. Problém je zkrátka v tom, že abyste se někde cítili dobře, tak je potřeba, abyste v interiéru vyjádřili sami sebe a zařídili ho podle svého vlastního vkusu a citu. A na to, že nebudete splňovat aktuální trendy, vůbec nehleďte.
květiny v kuchyni

Nuda

Pokud vám interiér vašeho bytu připadá stále příliš fádní, možná je to tím, že neumíte dostatečně experimentovat s barvami. Aby vaše bydlení prokouklo, je potřeba ho oživit barvami. Ale pozor, jak se říká, všeho s mírou. V opačném případě se vám může stát, že se doma budete cítit jako v cirkuse. Aby to tak nebylo, zvolte si jen několik málo zajímavých, barevně výrazných kousků, kterými svůj byt obohatíte. Třeba výrazné křeslo, obraz, závěsy anebo polštáře. Uvidíte, že jakmile je rozmístíte v prostoru, váš byt prokoukne.
klíč na provázku

Osobní věci

Jestliže si stále u sebe doma připadáte jako na návštěvě u cizích lidí, může to být dáno také tím, že jste svůj interiér nevybavili žádnými osobními věcmi, ke kterým byste měli přímý vztah. Konvenční nábytek a dekorace mohou být velice krásné, ale pokud chcete být u sebe v bytě opravdu doma, potřebujete k tomu také čas na to, abyste si jej postupně zařídili věcmi, které budou zosobňovat vaše vzpomínky – třeba suvenýry z cest, dárky od přátel a vaše vlastní výrobky. Váš byt musí zkrátka postupně vyzrát.