Menu
0 Comments

Kdo z nás si občas rád nezamlsá. Různé sladké dobroty mají rádi nejen děti ale také dospělí. Někdo si neumí představit den bez sladké snídaně. Jiní si neodpustí zákusek po obědě ke kávě, někdo zase mlsá zásadně večer nebo dokonce v noci. Sladkým zaháníme také nejrůznější chmury a smutky. Také se říká, dej si čokoládu na nervy.
kousky čokolády
Obecně se lidé často přejídají, když je něco trápí nebo například, když se snaží zbavit nějaké závislosti, nejčastěji na tabákových výrobcích. Jenže nahrazování si čehokoliv sladkým ve velkém množství není moc rozumné a dobré. A je to hlavně nezdravé. A tak příště až se budete chtít vrhnout ve velkém na regály se sladkostmi, zastavte se. Popojděte kousek dál a hledejte zdravější variantu, ale podobně chutnou. Jistěže chuť čokolády nenahradíme ničím. Ale místo spořádání celé tabulky si dejte třeba jen jeden pásek. Nebo nahraďte bílou a mléčnou čokoládu, zdravější variantou a tou bezpochyby je čokoláda hořká. Obecně platí, že pokud se nechcete vzdát svých oblíbených pochutin a odmítáte je čímkoliv nahradit, alespoň zmenšete zkonzumované množství minimálně na polovinu. Vaše tělo a zdraví vám do budoucna rozhodně poděkuje.

Zkuste ale nejprve zdravější varianty mlsání, třeba vám to zachutná a mile vás to překvapí. Mlsáním se ale nemusí nutně brát jen pojídání sladkého. Někdo naopak může ujíždět na slaném. V tom případě zkuste nahradit nezdravé přesolené brambůrky a chipsy zdravější variantou a tou jsou chipsy zeleninové. Vyrábějí se z červené řepy, mrkve nebo celeru. Nebo sáhněte raději po popcornu nebo nesolených tyčinkách. Pokud máte rádi oříšky, volte raději nesolené a nepražené.
arašídové máslo

Jakékoliv sladké dobroty se dají také velmi dobře nahradit, čím?

· Nutellu a lískooříškové pomazánky vyměňte raději za arašídové máslo

· Cucání bonbónů nahraďte ovocem, klidně i sušeným

· Čokoládu jezte jen hořkou, s co nejvyšším obsahem kakaa

· Místo dortíku nebo zákusku sáhněte po jogurtu nebo jogurtovém nápoji

· Máte rádi buchty, bábovky, koláče nebo palačinky, klidně si je i nadále připravujte, jen vyměňte bílou mouku za celozrnnou a běžný cukr za ten třtinový

I malá změna může vašemu zdraví prospět. Tak na to myslete a do budoucna to vyzkoušejte.