Menu
0 Comments

Pokud bychom hledali na světě někoho, kdo nepotřebuje mít vůbec žádné peníze, bylo by to hodně náročné. A pokud už bychom někoho takového našli, pak buď v nějaké hodně zaostalé končině, kam ještě nedosáhla civilizace, jež je s penězi neodmyslitelně spojená, nebo na psychiatrii mezi pacienty.

Všichni ostatní lidé peníze pochopitelně potřebují. A běda, když jich nemají tolik, kolik by bylo žádoucí jich mít. Dokud jich totiž někdo má tolik, kolik potřebuje, nebo raději ještě daleko víc, má své jisté, čehož se bez peněz pochopitelně dosáhnout nedá.

německá marka

A i soukromí podnikatelé peníze samozřejmě potřebují. Ba tito je potřebují možná ještě víc než ostatní smrtelníci, a to proto, že jim nejde jenom a pouze o vlastní živobytí, ale i o finance na zajišťování chodu jejich firem. Což také stojí peníze, a ne zrovna malé.

A když podnikatel nemá takové zisky, jaké by byly žádoucí, a není tak schopen financovat všechno, co by bylo záhodno? Pak se s tím musí něco udělat. Tedy musí se peníze nějakým způsobem zajistit. A to v nejhorším případě i za cenu toho, že se vypůjčí.

srovnaná eura

Ovšem u koho si půjčují peníze takoví podnikatelé, kteří jsou zrovna ve svízelné situaci, jež jim neumožňuje nabídnout těm, kdo jsou schopni jim půjčit, dostatečné záruky splácení? Na koho se s důvěrou obracejí ti z podnikatelů, kteří nemají nijak závratné příjmy a k tomu je navíc tíží i exekuce nebo záznamy v registrech dlužníků?

Ideálním pomocníkem těchto je hypotéka bez příjmu od nebankovní společnosti. U této hypotéky se totiž není třeba vyznačovat žádnými mimořádnými kvalitami, u té toho nemusí zájemce o ni nabízet vůbec mnoho. I pouhá zástava nemovitosti a schopnost splácet tu stačí k tomu, aby podnikatel dostal tolik, kolik potřebuje. A tím aby svou finanční situaci, jakkoliv tato vypadá třeba i přímo tragicky, zvládnul.