Menu
0 Comments

Kabelka je kouzelné zavazadlo, kam se ženám vlezou všechny ty tolik potřebné věci, bez nichž se prostě nedá opustit domovní dveře. Zatímco mužům stačí kapsa, kam schovají peněženku, klíče, nebo mobil, my ženy toho sebou nosíme víc. A právě z toho důvodu obvykle míváme větší množství kabelek, které prohazujeme dle využití, nebo outfitu, který jsme si pro onen den zvolily. Jednotlivé kabelky pak vybíráme hned dle několika faktorů. Velikost, styl, barva, tvar, kvalita, ale také cena. Abychom však na jeden faktor nezapomněly, musíme si vybrat i materiál, ze kterého je kabelka vyrobena. Různé materiály mají totiž různé vlastnosti, s nimiž se pojí výhody a nevýhody. Jaké to jsou?

černá kabelka

Kůže

Kožená kabelka Novakabelka je asi nejoblíbenější volbou většiny žen, protože kůže ochrání obsah před navlhnutím. Navíc je rovněž pevná, stylová, a pokud si dobře zvolíme, mívá i dlouhou životnost. V případě kožených https://www.hithit.com/cs/project/2502/dkit-stavebnice-kozenych-vyrobku kabelek je také asi největší množství možných tvarů a designů. A ačkoliv se to nemusí zdát, lze sehnat kvalitní koženou kabelku za rozumnou cenu, jako je tomu například na e-shopu Nová kabelka, který nabízí velký výběr kožených italských kabelek.

Koženka

Levnější variantou je pak koženka, se kterou se setkáme například při nákupu v obchodních řetězcích s obuví a taškami. Má podobné výhody jako kabelka kožená, až na to, že koženka nevydrží tolik, a často se začne brzy loupat. Proto zde dochází k častému utržení poutek a popruhů, a poničenému povrchu.

orientální styl

Džínovina

Riflovina je pro výrobu kabelek méně častým jevem, avšak sem tam se s ní také setkáme. Její výhodou je pevnost, tudíž se tyto kabelky hodí i k nošení většího množství věcí. Co se však kombinace kabelka outfit týče, možnosti jsou zde velmi omezené. Riflovina je navíc náchylná ke skvrnám, které se z toho materiálu hůře dostávají.

Plátěná

Nejen nákupní tašky, ale i kabelky mohou být plátěné. Obvykle se jedná o crossbody kabelky, které se však nehodí ke každému stylu. Vidíme je především u studentek, nebo pohodářek. Tyto kabelky mají tu výhodu, že je lze snadno vyprat v pračce, tudíž je jejich údržba nenáročná. Rovněž bývají velmi pevné, a tak něco vydrží.