Menu
0 Comments


Asi nyní přemýšlíte, zda autorovi článku tak trošku nešplouchá na maják. Šplouchá, ale s tím článkem to nemá nic společného. Tím jsem jen chtěl naznačit, že není lednice jako Lednice. Už to chápete?

Lednice, kterou myslím já se nachází na Moravě, jen jsem schválně v perexu nepoužil velké písmeno. Že jste zde ještě nikdy nebyli? Ale to vůbec nevadí, nic vám nebrání sem přijet.

Kromě velmi slavného zámku můžete navštívit další a další zajímavá místa. Je jich zde a v okolí, jak naseto. Na některé se podíváme blíže, ale za jeden den to nezvládnete. Proto si musíte někde sehnat nějaký nocleh.

zahrada a skleník

Ubytování v Lednici na Moravě, jak je někdy název města uváděn není zase, tak obtížné sehnat. Jako jedinečná nabídka je právě v odkaze ukrytý čtyř hvězdičkový hotel Galant, kde se o vás postarají se vším všudy. Jen si musíte hodně dopředu rezervovat pokoj. Protože o bydlení zde je obrovský zájem. Že se pak zde dočkáte toho nejlepšího komfortu je asi zbytečné psát. Ostatně objednejte si pokoj a půjdeme se podívat na další slíbené zajímavosti. Mimo zámku je to zcela určitě celý areál a hlavně minaret, který jinde v republice nenajdete. Jeho výška je šedesát metrů.

Jako další jistě stojí za zmínku lovecký zámeček nebo kaple svatého Cyrila a Metoděje.

Všechny tyto zajímavosti jistě stojí za návštěvu a jistě si v průvodci krajem naleznete ještě hodně dalších. A pokud vás omrzí, můžete se vydat do okolních vesnic na degustaci vínečka. Když už na ně někam pojedete, povšimněte si krajiny kolem. Spatříte spousty vinic a jak by také ne, když je to zde vše viničný kraj s viničnými tratěmi. Za všechny můžeme jmenovat například Končiny, U Červené studánky, Hlohovsko, nebo Farské. Je jich zde samozřejmě více, tyto byly vybrány jen namátkou.

pohled z parku

Nu a když vám bude vínečko chutnat, můžete si dát další přímo v hotelu. Uvidíte, že budete dlouho vzpomínat.