Menu
0 Comments

Studijní učňovský obor s jednoduchým názvem „Instalatér“ byl za socialismu považován mnoha lidmi za nepříliš lukrativní, podřadný a mnohdy dokonce i opovrhovaný. Instalatéři neměli v řadě případů dobré jméno, byli to častokrát meloucháři, kteří neoplývali vysokým intelektem a někdy ani vybraným chováním. Tato profese zkrátka příliš ovoce uznání nesklízela, a spousta zdatných kutilů jejich profesi dokázala nahradit.

instalatérské nářadí

Uplynulo však několik desítek let a karta se obrací. Dnes je tento obor jedním z nejobtížnějších, nejvíce obsáhlých a technicky náročných a kdo si to uvědomuje, ten před instalatérem Praha smekne. Oborový rozsah lze shrnout pod jedinou zkratku VTP – Voda, Topení, Plyn. Rozvody vody a kanalizace, čištění odpadů, instalace sanitární techniky, radiátorů, topení v podlaze, plynových spotřebičů (kotlů, karmy), veškeré revize, rekonstrukce stávajících systémů či nová výstavba v prakticky neomezeném rozsahu – to vše můžete očekávat od těchto specialistů.

dívka ve vířivce

Topení v mědi, voda a odpady v plastu – dnes již běžný slogan, ale ještě před pár desítkami let prakticky neuskutečnitelný. Dříve se rozváděla voda ocelovými a před nimi dokonce olověnými pocínovanými trubkami, rozvody topení rovněž v oceli, radiátory byly litinové, ostatně v mnoha bytových domech se ještě s tímto řešením často potkáte. V současné době u topení dominují tenké měděné trubky, které dobře vedou teplo, voda se rozvádí v plastových trubkách, jejichž životnost dosahuje až padesáti let.

Instalatéři Praha Servisvirivychvan.cz si nemohou stěžovat na nedostatek pracovních příležitostí, jejich služby jsou stále žádané u firem i v domácnostech, navíc ubývá šikovných kutilů vzhledem k tomu, že je tato profese čím dál náročnější na speciální technické vybavení, dovednosti, znalosti a udělování certifikátů. Až budete řešit výměnu plynového kotle, rekonstrukci rozvodů vody v koupelně či důkladné čištění odpadů v domě, dejte přednost zkušenostem a profesionalitě lidem, jejichž obor si doopravdy zaslouží uznání.