Menu
0 Comments

Pro soukromé podnikatele bez výjimky platí, že si tito musí přijít sami na tolik peněz, aby jimi zvládli financovat chod firmy a logicky i svůj vlastní život. Soukromým podnikatelům nikdo peníze nedává jen tak, tatíček stát za ně obvykle nepřebírá žádnou zodpovědnost a pomůže jim leda tak mírně v případech, jako je současnost, kdy je sám vědomě poškodil protipandemickými opatřeními.

A tak se podnikatelé musí činit, aby dosáhli kýžených zisků. Jenže ani ta sebeusilovnější snaha nemusí být vždy dostačující, protože je toho, co se tu může pokazit, víc než dost. A ani ten nejschopnější podnikatel nemá záruku, že se vyhne všem nástrahám, jež na něho číhají.

pootevřená peněženka

A je určitě jedině dobře, že v tom podnikatelé ani v těžkých časech nejsou sami, že se k nim v dobách, kdy se ocitnou v tísni, neotočí všichni zády. Že si tito mohou brát finanční půjčky a těmi hradit chod svých firem a život až do doby, než se s panujícími problémy skoncuje.

Mezi půjčkami mají soukromí podnikatelé docela na výběr. Potíž je tu jenom v tom, že opravdu si mohou vybírat jenom ti, kdo jsou na tom ekonomicky docela dobře, kdo jsou bonitní, tedy schopní prokázat, že dokážou vše půjčené splatit tak, jak se má. Pro ty ostatní se výběr úměrně jejich situaci zmenšuje, a nakonec zbydou nejednou už jenom hypotéky bez registru a nic jiného. U těchto hypoték se totiž získávají peníze tak, že se za ně budoucí dlužník zaručuje zástavou nemovitosti, a právě kvůli této zástavě se tu vyhoví i těm lidem, kteří mají nízké příjmy, nějaký negativní záznam v registrech dlužníků či jiné nedostatky.

peníze v portmonce

Zatímco by byl leckterý podnikatel v nesnázích pro banky rizikem a jeho žádost je tak raději zamítnuta, tady tomu tak není. V podobě takové nebankovní hypotéky mu pomohou, a to za docela výhodných podmínek. A proto lidé tuto pomoc neodmítají, když se ocitnou ve finanční tísni.