Menu
0 Comments

Podobně jako mnoho jiných věcí, i hypotéky mohou být složité. Existuje totiž mnoho různých druhů a typů, z nichž některé jsou poskytovány pouze nebankovními subjekty, jiné bankami, a zase jiné oběma. Navíc každý z nich má jiné podmínky pro schválení žádosti a je tedy vhodný pro jinou skupinu lidí. Není tedy divu, že může být náročné se v tom všem vyznat.

Jedním z těch méně známých je pak 100% hypotéka. Ta totiž není příliš obvyklá a není poskytována často. Přitom je to právě tento typ, který by si mnoho lidí přálo. Pro své poskytovatele však může být poněkud nevýhodný.

vývoj ceny nemovitostí

Zde rozdíl spočívá především v tom, že půjčená částka pokryje celou kupní cenu nemovitosti. To není nijak obvyklé. Hypotéky většinou kryjí pouze část nákladů, byť většinovou, a zbytek musí klient zaplatit sám. Je to jeden z prostředků, jak se tyto firmy ujišťují, že žadatel bude mít dostatek peněz na splácení.

Pokud je však tímto způsobem uhrazena plná cena, ocitá se společnost v mnohem větším riziku, že dlužník nebude platit. Samozřejmě, existují páky, které je možné použít, v extrémních případech pak i exekuce, avšak ty zdaleka ne vždy fungují.

předávání klíčů od nového domu

Samozřejmě, ani pro klienta není tento způsob úplně výhodný, ačkoliv to na první pohled tak nevypadá. Zde je totiž předmětem úroků a poplatků celá částka, což znamená, že nakonec daný člověk zaplatí více, než kdyby si vzal obyčejný typ.

I přesto je však stále žádanější, a není divu. Ceny nemovitostí rostou takřka raketovým tempem, a jen málokdo má na to, aby zaplatil alespoň onu požadovanou částku. Proto se snaží najít takovou hypotéku, která pokryje všechny náklady spojené s koupí.

To vše je sice pochopitelné, avšak společnosti jsou z již zmíněných důvodů poměrně neochotné tomuto požadavku vyhovět, zvláště za současné situace. Ukazuje se totiž, že by na tom spíše tratily, neboť by více lidí přestalo splácet. A to rozhodně není něco, co by chtěly.