Menu
0 Comments

Lidé se musí nějak uživit. Jinak to ani nejde. A když se chtějí uživit, znamená to soustavné vydělávání peněz. Což je tou zřejmě největší motivací k tomu, aby si lidé sháněli zaměstnání. Protože práce je nejběžnější způsob, jak sehnat peníze, a lidé tak potřebují nějaké to zaměstnání, jehož finanční ocenění jim pak umožní koupit si vše potřebné.

Ale lidé nepotřebují jen tak nějakou práci. Potřebují zaměstnání, ve kterém si vydělají dost, takovou částku, jež jim bude aspoň na vše nejpodstatnější stačit. A proto se musí už od první chvíle starat o to, zda opravdu dost dostanou. A tak se určitě ptají po tom, kolik bude činit jejich výplata.

polské zloté

Zaměstnavatel v tuto chvíli navrhuje nějakou tu hrubou mzdu, a je na potenciálním zaměstnanci, zda na tuto přistoupí nebo ne. A v tuto chvíli by měl zájemce o práci učinit zásadní a zodpovědné rozhodnutí. Tedy neměl by automaticky přikývnout, ani když se mu zdá taková hrubá mzda hezká. Protože on tuto hrubou mzdu nikdy nedostane. On dostane jenom mzdu čistou, tedy pouhou část oné hrubé částky. Dostane o daň z příjmu a sociální a zdravotní pojištění méně. To se mu prostě z hrubé mzdy automaticky strhne, ať to tento chce nebo nechce.

A tak je záhodno vědět nejen to, kolik člověku nabízí zaměstnavatel hrubého. Je třeba vědět i to, kolik bude činit čistá mzda. A to si nejeden z nás neumí spočítat.

Polsko zloté

A máme tedy tápat v nejistotě a doufat, že nás obdržená mzda nezklame? To raději ne. Raději bychom se měli spolehnout na kalkulačku, která nám to umožňuje na internetu spočítat.

Když se použije tato kalkulačka čistá mzda přestává být neznámým pojmem. Stačí zadat minimum údajů a hned se dozvíme, kolik přesně dostaneme na ruku, a to aniž bychom byli vystudovanými účetními nebo si účetní platili. Tato kalkulačka nám hned prozradí realitu a my můžeme vědět, zda nás nabízená práce po finanční stránce zajímá nebo ne.