Menu
0 Comments

Díky inflaci a různým dalším faktorům se cena nemovitostí vyšplhala na rekordní částky. A ceny každý rok stoupají a stoupají. Za rok se můžou posunout nahoru až o několik procent. To, co si vaši prarodiče šetřili na dům dnes nemusí stačit ani jako základ pro hypotéku.

Cena nemovitostí trápí mnoho lidí, a proto většina z nich zůstává v nájmu. Ale to není úplně ideální řešení. Ani nájemné není levná záležitost, a navíc jen dáváte peníze do kapsy někomu jinému. Pokud splácíte hypotéku, dům nebo byt bude za několik let skutečně váš. Ale v případě nájmu to tak není, platíte jen za to, že tam můžete v současnou chvíli bydlet. Pokud vám bude vypovězena nájemní smlouva, najednou nemáte nic.

malý domek

Mnoho lidí sní o životě v domě na klidném místě, ale kvůli finanční situaci si to nemůžou dovolit. Údržba domu je dost drahá záležitost. Nestačí jen dům koupit, tím výdaje rozhodně nekončí. Naopak začínají. Opravy velkého domu se můžou snadno vyšplhat až na stovky tisíc. A to opakovaně. Jeden rok vyměníte potrubí a další rok bude potřeba opravit střechu, pak začne zatékat do sklepa, a tak dále…

Proto je rozhodně jednoduší variantou zůstat v podnájmu v bytě. Je to levnější a bezstarostnější. Ale pokud se nechcete vzdát svého snu o bydlení ve vlastním domě v přírodě můžete zapřemýšlet o koupi malého levného dřevěného mobilního domu. Takový dům vás vyjde jen na zlomek ceny bytu ve městě, takže hypotéku zvládne skoro každý. Navíc malý dům znamená méně starostí.

interiér domu

Je postavený opravdu rychle a všechno je velmi jednoduché. Pro mladé lidi, kteří teprve začínají přemýšlet o vlastním bydlení je ideální volbou. Také může by vhodný pro ty, kteří se chtějí odstěhovat z městského bytu na venkov do přírody. Výběr mobilních domů najedete na stránce Lavarohouse. Vybírat můžete z mnoha různých variant podle toho, jaké máte priority.