Menu
0 Comments

Svůj domov si můžeme provonět dle vlastní libosti a máme hned několik možností, jak to provést.
· Svíčky
Nejjednodušším způsobem, jak si provonět domov jsou svíčky. Svíčky jsou dostupné v téměř každém obchodě a mají spoustu výhod. Hlavní výhodou je, že se vůně dá často měnit, prostě si svíček koupíme víc s různými vůněmi a jakmile se nám vůně svíčky zají, můžeme ji prostě vyměnit. Další výhoda je rozmanitost vůní, svíčky se vyrábí s nepřeberným množstvím vůní, od klasické vanilky, skořice, růže až po vůně Vánoční, rozkvetlou louku… Prostě cokoli vás napadne. Nevýhodou svíček je nebezpečí požáru.

svíčka u kávy
· Vonné spreje
Vonné spreje jsou také velice dobře dostupné, vycházejí však dráž než svíčky. Výhodou sprejů je, že nástup vůně je okamžitý a intenzivní. Vůně se prodávají i s časovaným dávkováním, takže provoněný domov můžeme mít i bez práce. Intenzita vůně však může být i nevýhodou – spreje často bývají ať předimenzované a vůně není příjemná. Další nevýhodou je neekologičnost sprejů.
· Vonné tyčinky
Vonné tyčinky jsou druhem kadidla a pocházejí z asijských zemí. Vůně vonných tyčinek nám může přijít exotická. Světově známá je vůně santalového dřeva. Vonné tyčinky jsou známé pro svoji dlouhodobou vůni, která se v interiéru poměrně dlouho drží. Nevýhodou je silné aroma a kouřová vůně, kterou ne každý dobře snáší.
tři parfémy
· Aroma lampy a vosky
Aroma lampičky jsou většinou z keramiky, a mají dvě části. Do spodní části se dá čajová svíčka, zatímco do horní části patří trochu vody a pár kapek vonného oleje. Svíčka hořící ve spodní části zahřívá vodu s olejem a ta se pomalu odpařuje. Stejně jako v případě svíček se olejů vyrábí velké množství vůní. V dnešní době se hodně preferují vůně přírodní, jako jsou například citrusové plody, jehličí, vanilka a podobně. Místo oleje s vodou můžeme do horní části dát aromatický vosk, který se podobně jako voda rozehřeje a příjemně voní.