Menu
0 Comments

Pokud jste se rozhodli podnikat při mateřské či rodičovské dovolené, pak si hlavně nejdříve pořádně zorganizujte veškeré své aktivity, tak abyste vždy měly přehled o všech svých závazcích a aktivitách, které vás čekají.
zastavit čas
Zorganizujte si svůj čas
Pořiďte si pořádný diář, do kterého si vše zapisujte. Co si zapíšete, to ne zapomenete. Máte pracovní schůzku v pátek na 10:00? Pak si to zapište a určitě nezapomenete sehnat si hlídání pro děti na potřebnou dobu. Když si zvyknete zapisovat si opravdu vše, pak si v tomto uděláte systém, který se vám bude v budoucnu hodit. Hlídejte si, na kdy si domlouváte pracovní schůzky a závazky. Máte v tu dobu možnost hlídání? Nemusíte zrovna odvézt dceru či syna na kroužek?
Snažte se oddělit práci a rodinný život
Asi si teď ťukáte na čelo. Jak to máte udělat? Musíte se zaměřit na oddělení práce a rodinného života. Děti vás potřebují, i když podnikáte a nikdo vás nedokáže nahradit. Zkuste si vyšetřit volný víkend, jeďte na výlet, udělejte s dětmi odpoledne úkoly. Dětem se těžko vysvětluje, že máte zrovna moc práce.
Řekněte si o pomoc
Nebojte se požádat o pomoc jak rodinu, tak i přátele pokud můžete. Hlídací babičky, tetičky, tatínek, sousedka nebo kamarádka se vám budou určitě velice hodit. Zorganizujte si hlídání tak, aby se vystřídali co nejvíc všichni a abyste zbytečně někoho z nich zbytečně nezatěžovali. Pokud nemáte možnost využít hlídání, pak určitě využijte placených služeb paní na hlídání. Těmito službami si často přivydělávají studenti, maminky na mateřské a senioři.
společná práce
Udělejte si čas na sebe
Nezapomeňte na sebe a najděte si i chvilku pro sebe, kdy si můžete od všeho odpočinout aby jste se z toho všeho nezhroutila. Podnikání s dětmi není jednoduchá záležitost a někde musíte nabírat síly, jak to jenom půjde. Využijte volného času k posezení s kamarádkou, nebo vyražte na vycházku za město, klidně i s dětmi.