Menu
0 Comments

Aby jste nekoupili zajíce v pytli je na místě si vybrané auto projet, ještě než nasednete do auta je vhodné si s prodejcem stanovit nějaká pravidla. Na jízdu si domluvte správný čas, nejlépe za jasného dne, kdy je dobrá viditelnost a usnadní vám posouzení stavu auta. Než si vůz koupíte, vezměte s sebou známého, který autům rozumí a poradí vám. Důležitá je kontrola technické stavu vozidla, pokročilá koroze nebo únik kapaliny dělá testovací jízdu zbytečnou, takové auto nekupovat. Domluvte si schůzku v nejbližším autoservisu, aby vám vůz zkontrolovali a pokud testovací jízda i prohlídka auta dopadne v pořádku, pak už vám nebrání nic v tom si auto zakoupit.
řidič mercedesu
Před každou testovací jízdou zjistěte, zda je auto řádně přihlášené, vůz bez platné registrační značky nesmí na silnici a za porušení toho to pravidla hrozí vysoká pokuta. Auto musí mít aktuální platné povinné ručení, pokud ho nemá a při testovací jízdě by se nějakým způsobem poškodila, veškerá úhrada padá na vaši hlavu. Prodávají nemá žádnou povinnost umožnit vám zkušební jízdu, rozhodnutí je jen na něm, ale také to může poukazovat na technické závady auta. Každý solidní prodejce aut vám poskytne testovací jízdu.
mladá řidička
Prodejci aut
Kždý člověk je jiný, totéž platí i u prodejců, jeden je poctivý, druhý chce auto za každou cenu prodat i když je ve špatném technickém stavu.
Autobazary- mají velký výběr aut, avšak něktreří nabízejí vozy z dovozubez platných registračních značek a pojištění. Taková to auta nesmějí vyjet z bazaru. V případě aut přihlášených v Česku tento problém odpadá, pozor také na stočený tachometr.
Soukromí dovozci- zde nebývají takové potíže jako u bazarů, dovezená auta mají dočasnou exportní značku a platné povinné ručení.
Soukromí prodejci- auta, která prodávají jsou většinou řádně přihlášená a pojištěná. Obvykle vám prodejce umožní i testovací jízdu.