Menu
0 Comments

Jestli jste pochopil titulek tohohle článku, záleží hlavně na vás, čemu se se svým psem budete věnovat. Chcete tančit, nebo běhat na hřišti mezi překážkami, nebo vás láká ze svého pejska udělá poslušného tvorečka, který udělá vše na váš povel? Někomu dělá dobře horská turistika, měl by tedy se věnovat Dog trekkingu. Nebo jste dynamičtější osobnost, která ráda sama sportuje? Pak je pro vás Canis cross.
pudl na hrazdě
Krátké představení jednotlivých sportů
Agility – Principem toho sportu je běh přes překážky v požadovaném pořadí. Jde o to, že pejsek svého pána perfektně poslouchá a nechá se jím vést přes překážky, různé tunely apod. Dráha se zdolává na čas. Rozhoduje čas a správnost proběhnutí dráhy.
Obeidence – Poslušnost. Soutěží se ve zvládání jednotlivých povelů psovoda. Jde právě o souhru psovoda se psem. Na psovi musí být znát radost při plnění jednotlivých úkolů. V obedienci jde o získávání výkonnostních tříd.
blondýnka a jorkšírem
Dog dancing – Ano, přesně to znamená to, co vás napadlo. Tanec se psy ve vlastní choreografii. Pes plní povely psovoda, tanečníka. Tvoří taneční dvojici. Doprovází je hudba. Psovodi často používají při soutěži kostýmy, nezřídka je nějak vyzdoben i pejsek. Jde o skvělou show pro diváky. Baví se úplně všichni.
Frisbie – Létající talíř. Hračka, kterou zná každý, kdo má malé děti. Tentokrát jde o figury, při kterých jde o to, aby pejsek dokázal chytit psovodem hozený talíř a nejlépe přitom provést nějaký obtížný prvek
Canis cross – crossový, přespolní běh, kdy běžci – psovodovi, pomáhá v rychlosti jeho pes. Závodí se na čas. Délky tratí se liší.
labradorský retrívr na výcviku
Dog trekking – Psovod se svým psem či psy, se kterými je neustále spojen vodítkem, vyráží na dlouhý trek. Nese povinnou výbavu pro sebe i psa, která obnáší například i botičky pro psy, pro případ že by si pes poranil tlapky. Tratě jsou vyhlašovány většino v kategorii MID na vzdálenost do 50 km a LONG, kdy se délka tratě přibližuje, nebo i překračuje 100km. LONGaři počítají s jedním či dvěma bivaky.