Menu
0 Comments

Čím jsme starší a zkušenější, tím více spoléháme na naše naučené dovednosti než na používání naší logiky. Často se tak stává, že starším lidem přestává fungovat paměť nebo nejsou schopni jistých úkonů, které by nebyly ještě před několika lety problém. Náš mozek stárne, celý život si ulehčoval práci tím, že nad ničím nepřemýšlel a tak není divu, že až dojde na konec spotřební lhůty, nebude mít sílu ještě dotáhnout. Proto se doporučuje pro starší generace, aby si neustále něčím procvičovali mozek a hlavu.
šachové figurky na šachovnici
Člověk se nikdy nesmí přestat učit a hýbat, jinak začne plesnivět zevnitř. Ostatně takový pád můžete sledovat v domovech důchodců, kde samotná atmosféra napovídá tomu, aby se lidé smířili s tím, že už jsou na odpis. Často jediné, co jim zbývá, je kroužení kolem dokola v nějakém parčíku. Lidé podceňují luštění křížovek, řešení hlavolamů a logických úloh, podceňují zábavu, kterou by si však měli dopřát. Internet je skvělý zdroj informací pro ty, kteří mají doma počítač a rádi by vyzkoušeli i něco s ním. Přeci jen je dobré procvičit více dovedností najednou.

Nikdy není pozdě se něco naučit

Lidé se holt musí nutit. Jinak to nepůjde – procvičovat a procvičovat. A čím je člověk starší, tím víc se musí nutit do stále nových a nových věcí, jinak začne postupně chátrat. Je nesmírně důležité, aby se lidé začali zajímat o aktivní činnosti i po šedesátém věku. Jistě, jsou takoví lidé, kteří jsou již tvrdohlaví jako mezci a chtějí se jenom válet u televize. Pokud vám ale na daných osobách záleží, musíte je neustále nutit, ať se hýbou, vymýšlí, opravují. Člověk stárne mnohem víc, pokud nic nedělá, než když je aktivní celý život. Aktivnější lidé jsou neustále plní energie, zatímco lidé, kteří jsou jenom zavření v kancelářích, jsou na tom hůře.
studium angličtiny

Zkuste se na stará kolena začít učit jazyk

Naučit se nový jazyk v šedesáti není vůbec špatný nápad! Naučit se jazyk totiž vyžaduje řadu logických kroků, procvičování paměti a vůbec logické spojování pojmů, což je přesně to, co starší lidé potřebují. Zkuste se pustit do nějakého koníčku – i vyřezávání ze dřeva vyžaduje jistou míru přemýšlení a plánování. Hlavně se nesmíte zastavit.