Menu
0 Comments

Abyste zajistili čistotu vody ve svém bazénu, nebudete potřebovat pouze k tomu určené chemické preparáty, ale také i speciální plachtu proti nečistotám.

Ochraňte svůj bazén před nečistotami

Mít na zahradě vlastní bazén je v letních měsících k nezaplacení. Nemusíte se nikam kodrcat a užívat si koupání v chladné vodě hned u domu. Koupání na veřejných koupalištích, rybnících nebo přehradních nádržích nechte pro ty, kteří nemají vlastní zahradu. Samotný bazén navíc není už dávnou žádným velkým luxusem, právě naopak. Některé nadzemní modely se dají koupit i za méně než deset tisíc, což je slušná cena. A nejedná se přitom o žádné nafukovací typy, ale o pevné a plně funkční vodní plochy. Nejsou sice největší, ale k ochlazení stačí více než bohatě.

Balónky na hladině

Není ovšem všechno zlato co se třpytí. Nepředstavujte si to tak, že si pořídíte bazén, napustíte do něj vodu a pak už se o něj nebudete muset vůbec starat. Je to právě naopak. V případě, že nechcete, aby se do vás pustily různé kožní choroby, měli byste dbát na maximální čistotu vody. A té dosáhnete rovnou dvěma způsoby.

Bez chemie to nejde

Prvním způsobem jsou chemické prostředky. Je docela pochopitelné, když vůči nim máte zábrany, ale není možné je vynechat. Nemusíte hned volit chlorové přípravky, které jsou sice velice efektivní, ale zároveň mohou u někoho působit dráždivě. Klidně si vyberte jiné druhy dezinfekcí. Výborné jsou kupříkladu takové, které používají k čištění aktivní kyslík. Pokud chcete, můžete využít i mořskou sůl, která je navíc i docela léčivá. Ovšem v tom případě budete muset dokoupit i poměrně drahou solonizační jednotku.

Plavec v bazénu

Jakmile vyřešíte chemii, měli byste se zabývat eliminací pevných nečistot, které na hladinu bazénu dopadají prakticky neustále. Během provozu tomu nijak nezabráníte, snad jen postavení střechy. Ovšem na noc můžete udržovat vodu chráněnou díky bazénové plachtě. Jedná se o účinný ochranný prostředek, díky němuž zabráníte větvičkám, papírkům a dalším nečistotám v kontaminaci vody. Plachta navíc není drahá, takže její koupě příliš nenabourá váš rodinný rozpočet.