Menu
0 Comments

Pokud si myslíte, že na kvalitním kartáčku nezáleží, tak děláte velkou chybu. Kvalitní kartáček je hlavní věc, pro zdraví a hlavně čistý chrup. Mnoho lidí si myslí, že na kartáčku příliš nezáleží a spíše si kupují drahé pasty, než kartáčky. Ovšem důraz se má klást na obě věci, jak na kartáček, tak na pastu. Nejlepší volbou je se poradit s Vaším zubařem, který Vám doporučí nejlepší volbu pro Váš chrup.

Kartáček

Jestliže vybíráte dětský zubní kartáček, tak musíte být ještě více, obezřetnější. Dětský chrup je totiž více, náchylnější a u dětí by se měl propagovat kartáček s měkkými štětiny. To ovšem není pravidlem a vždy záleží na tom, jaké zuby Vaše dítě má. Můžete si vybrat mezi variantami kartáčků, který se prodávají buď s měkkými štětinami, se středními, či s tvrdými štětinami. Každý kartáček má také další vlastnosti, na které se můžete zaměřit. Vždy však záleží na tom, jaké máte zuby, nebo jak moc máte citlivé dásně a podobné problémy. Pokud máte citlivé dásně a obecně trpíte jejím krvácením, tak se musíte zaměřit na kartáčky, které mají vysokou šetrnost k dásním a k zubní sklovině.

Kartáček

Dále se dají sehnat kartáčky, které mají buď rovné, nebo vlnité štětiny. Kartáčky, které mají deset tisíc štětin, jsou velice efektivní a jsou lepší jako nylon. Mezi další vlastnosti na co se zaměřit, patří příjemnost při držení kartáčku. Někteří lidé tráví čistěním dlouhé minuty, a pokud není kartáček dostatečně pohodlný, mohli by Vás při častém čištění bolet ruce. U dětí to platí dvojnásob, protože jejich začátky s čištěním není radno zanedbávat. Pokud by dítě bolela ručička po prvním čistění, určitě by si čištění nezamilovala, ale ba naopak.

Pokud tedy sháníte kvalitní a také pohodlný kartáček pro svoje dítě, tak se obraťte na firmu DentaLescure, která má dlouholeté zkušenosti s prodejem kartáčků. Zaručeně nebudete litovat a budete kartáčky objednávat už pouze od nich.