Menu
0 Comments

Mezi nejčastěji chované domácí mazlíčky, patří bezesporu pes a kočka. Kdo si takového mazlíčka dovolit nemůže, ať už z finančních důvodů nebo z důvodu nedostatku místa, nemusí si zoufat. Češi jsou známí milovníci zvířat a kromě psa a kočky najdete v českých domácnostech i jiné oblíbené mazlíčky.
vodní želva.jpg
Dalším oblíbeným zvířátkem je králík
Jsou to milá stvoření s jemným kožíškem. Nejčastěji chovaným zástupcem je zakrslý králík. Vybrat si můžete dokonce králíka s rodokmenem.
Oblíbení jsou i papoušci, andulky a korely. Počítejte, ale s tím, že ptáci jsou poměrně hlučná stvoření. Dáte-li si práci a naučíte je mluvit, budou vám skvělými společníky. Neoblíbenější je chov andulek.
čínské prase.jpg
Pozadu nezůstávají ani chovatelé pavouků a terarijních zvířat. Chameleoni a agamy patří také mezi oblíbená a zajímavá zvířata. Jejich chov je poměrně rozšířený. Agamy se dají dobře ochočit, a pokud máte v rodině alergika, jsou pro něho tyto ještěři vhodní. Strašilky a pakobylky patří zase mezi oblíbené zástupce hmyzí říše.
Mazlíčkem se může stát i mini prasátko. Nejznámějšími zástupci jsou vietnamská a Gottingenova prasátka. Prasátka jsou stále více oblíbená. Povahově a inteligencí jsou podobní psům. Péči potřebují obdobnou jako pes, včetně venčení, které prasátko pravidelně vyžaduje. Jestli toužíte po chovu prasátka, pořiďte si ho, ale raději v případě, že vlastníte dům se zahradou.
čivava v hrníčku.jpg
Nenáročné a oblíbené jsou suchozemské želvy. Při pořizování želvičky nezapomeňte, že jsou to dlouhověká zvířata a že jejich chov vyžaduje určitá specifika. Želvu byste měli na zimu zazimovat a poskytnout ji dostatek potřebného odpočinku.
Oblíbení jsou i hlodavci. Příznivci potkanů jistě budou souhlasit s tím, že potkan je milé, inteligentní a společenské zvířátko. Žije převážně nočním životem. Je vhodný pro toho, komu nevadí, že tvoreček je aktivní hlavně v noci.