Menu
0 Comments

Peníze nejsou špatným nástrojem, k životu je zkrátka potřebujeme, jen se musíme naučit s nimi lépe hospodařit. Finanční zodpovědnost se v předešlém režimu celkem podcenila a tak když se otevřely nové možnosti, jak si nakoupit produkty na splátky nebo uzavřít smlouvu na výhodnou kreditní kartu, kde bude vždy finanční rezerva, tak bohužel mnoho lidí spadlo do pasti. Nabídky přirozeně ještě nejsou nic špatného a dokonce ani finanční rezerva na účtu v podobě kontokorentu či kreditní karty, která má své výhody. Problém nastává v bodě, kdy neumíme hospodařit s tímto obnosem a nedokážeme posoudit objektivně celou naši situaci. Mnohdy se totiž do problémů zaplétáme sami a smyčka se pouze a jen utahuje.

peníze

Finanční problémy se musí řešit

Vytloukat klín klínem není ideální jednání, kterým bychom měli řešit nějaké finanční problémy. To znamená, vzít si novou půjčku a zaplatit s ní tu, která nás ohrožuje. Mnohem později se takovéto jednání nevyplatí a pro nás se začínají uzavírat možnosti, jak z finanční pasti ven. Často si poté pokládáme otázku, kde si půjčují lidé v tísni, když jim banky nevyjdou vstříc a lichváři se jen třesou na jejich žadonění o pomoc. Přes všechna úskalí se přece jenom dá problém řešit a také by se k němu mělo přistoupit co nejdříve, než ho nechat dojít tak daleko, že v podstatě přijdeme úplně o všechno.

sjednaná smlouva

Řešení není daleko

Je pravdou, že pokud nebude naše bonita dobrá, tak pro banky zrovna dobrými klienty nebudeme a také zde nelze očekávat nějakou pomoc. Ačkoliv, pokud bychom se zaměřili na nebankovní instituce, tak zde bychom mohli vyhrát nad naší beznadějností a případ našeho problému zdárně dovést do konce. Znovu se nadechnout, poučit se z chyb, které jsme udělali a začít nový život s čistým štítem. Vybrat si nebankovní společnost není špatné, dokonce podmínky jsou mírnější, než u samotné banky a s úroky se v podstatě obě dvě strany vyrovnají. Proč potom nepřijmout jejich nabízenou pomoc? Pokud budeme dodržovat podmínky, které jsme uzavřeli ve smlouvě, tak není potřeba se ničeho obávat.