Menu
0 Comments

Pláže

Pláže na Srí Lance zkrátka nejsou jako ty v Chorvatsku. Písek, palmy a oceán. Nejhezčí pláž na Srí Lance je pláž Mirissa, nachází se na jihu ostrova. Přes hlavní sezónu je zde rušno, takže byste měli jít na pláž brzo dopoledne. Je zde pozvolný vstup do moře. Jako největší zážitek není jen příroda kolem Vás, ale i delfíni, které můžete zahlédnout.

Mirissa – v letovisku můžete navštívit sloní sirotčinec, jet na výlet do deštného pralesa Sinharádža nebo se můžete jet potápět.

Wadduwa – menší letovisko s dlouhou pláží, která Vás uchvátí. Letovisko je menší a klidnější s pár obchůdky a restauracemi.

pláž na srí lance.jpg

Chrámy

Srí Lanka má mnoho krásných chrámů – většinou s Buddhou.

Chrám Buddhova zubu je jeden z těch, který byste měli navštívit, protože to je jedna z nejvýznamnějších buddhistických památek vůbec. V chrámu je totiž uložena velmi cenná relikvie – Buddhův zub. Pokud tento chrám navštívíte, je nutné, abyste byli zahaleni. Pokud budete mít průhledné oblečení, můžou Vás vyhodit. Když se do chrámu dostanete, musíte si vyzout boty a nikdy se nesmíte otočit k Buddhovi zády.
Skalní chrám Sigiriya (známý také jako Lví skála) – je zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Místo je plné jeskyní a skalních převisů.

Dalším známým a ohromujícím chrámem je Skalní chrám Dambulla. Malby v jeskyních zachycují Buddhův život. Všechny jeskyně jsou opravdu nádherné a fascinující. Celý areál tvoří osmdesát jeskyň, pět z nich je nejznámější. Úplná prohlídka ale začíná v muzeu buddhismu.

Národní parky

Na Srí Lance si z národních parků můžete vybrat. Z těch doporučovanějších jsou třeba Hortonské Pláně a Yala. Na Hortonských Pláních je hodně známá vyhlídka Worlds end (Konec světa), kde by se mělo chodit časně ráno. Pak se můžete vydat na nenáročnou trasu, která trvá asi tři hodiny. Vstupné na osobu je cca 2800 Rs (Srílanských rupií).

srí lanka a západ slunce.jpg

Na Srí Lance je toho k vidění opravdu hodně. Propojte relaxační a poznávací dovolenou, rezervujte let a ubytování a pak už jen poznávejte. A samozřejmě je nutné mít dostatek financí!