Menu
0 Comments

Lisabon nás naprosto uchvátí, a proto je mezi turisty velice oblíbený. Ceny letenek jsou velice příznivé, takže Vám nic nebrání zažít vysněnou dovolenou.

Návštěva Lisabonu

Cesta až do hotelu

Pokud váháte nad návštěvou tohoto nádherného hlavního města, tak o ničem nepochybujte a vyrazte, protože sami nakonec uvidíte, že to bylo skvělé rozhodnutí. Než budeme moci tuto krásu obdivovat, tak se vyplatí zařídit si přepravu. Samozřejmě můžete cestovat po pevnině, ale cesta je velice náročná a především zdlouhavá, a proto bude nejlepší se takové variantě vyhnout.

přistávání letadla

Mnohem lepší je dopravit se přímo do hlavního města letadlem pomocí letenek Praha Lisabon Levneletenky, což je velice pohodlný způsob přepravy. Abyste se nemuseli o nic starat na poslední chvíli, tak není problém koupit letenky měsíce dopředu. Až přiletíte do Lisabonu, tak jsou zde dva terminály. S velkou pravděpodobností přistanete na druhém, ovšem pokud chcete letět dále třeba do Ameriky, tak se budete muset přesunout na první. To není vůbec žádný problém, protože zde jezdí zadarmo autobus. Až k hotelu se můžete dostat pomocí metra, autobusu nebo taxi. Jestliže chcete procestovat celou zemi, tak se vyplatí si zapůjčit vůz.

Na co se můžete těšit?
V Lisabonu je spousty krásných míst a památek, takže si stačí jen vybrat. Z návštěvy budete nadšení, protože u nás nic takového v životě neuvidíte, a navíc můžete poznávat odlišnou kulturu, jenž Vás doslova uchvátí. Pokud milujete historii, tak se určitě zajděte podívat do Castelo de Sao Jorge, což už není kompletní hrad, ovšem až na něm budete, tak můžete obdivovat skvělí výhled po okolí.

Belémská věž

Při cestování se projeďte metrem, protože to je na úplně jiné úrovni než u nás a na každé stanici uvidíte velkolepou stavbu. Samozřejmě kromě výletů se musíme zaměřit na jídlo. Zdejší kuchyně se vzhledem k svému umístění dost specializuje na ryby, takže si můžete vychutnat naprosto skvělé pokrmy s rybami. Když už jsme u stravování, tak nesmíme zapomenout ani na portugalská vína. Jako poslední zmíníme Belém, kde stojí obrovský klášter, ovšem tím to nekončí, protože míst na návštěvu je spousta.